OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13 VIII 2017 r.

1. Dziś 19. Niedziela w ciągu roku. Dziś: g. 11.30 - roczne wypominki za zmarłych, g. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza taca inwestycyjna - za każdy dar serca BÓG ZAPŁAĆ! Ofiary imienne złożyć można po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne. Opóźnienia w rozbudowie kaplicy wynikają z niewystarczających środków finansowych.

3. Od grupy modlitewnej przyjmijcie duchowy dar (otrzymamy go przy wyjściu z kaplicy).

4. Na czas wakacji nie będzie Mszy św. o g. 7.30 w niedziele, odwołane są też spotkania w „Barce” oraz Poradnia Rodzinna.

5. Sierpień to miesiąc trzeźwości - w zakrystii można wpisywać się do parafialnej księgi ze swoimi darami duchowymi.

6. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia niedzielny porządek Mszy św. Podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Wieczorną Mszę św. poprzedzi nabożeństwo do naszej patronki - św. Jadwigi Śląskiej za rodziców oraz dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościołów w diecezji (również naszego!). W sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie - odpust.

7. W środę Biskup Stefan Cichy obchodzi swoje święto patronalne - pamiętajmy w modlitwach! Na wieczorną nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można spisywać swoje intencje, w których będzie odprawiana zbiorowa Msza św.

8. W czwartek w sanktuarium św. Jacka w Legnicy uroczystości odpustowe.

9. W sobotę o g. 12.00 w kościele św. Jacka spotkanie Apostolatu Margaretka, a o g. 20.00 rozpocznie się „11. Kaczawska Trzeźwościowa Droga Krzyżowa”.

10. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby WSD w Legnicy.

11. W dniach 24-27 sierpnia w Legnickim Polu odbędzie się . W czasie wakacji zachęcamy do uczestnictwa w różnego rodzaju rekolekcjach czy pielgrzymkach - pamiętajmy, że nie tylko ciało potrzebuje mądrej troski, ale także nasza dusza!

12. Kalendarz liturgiczny:

  • 13 VIII (niedziela) – NMP Kalwaryjska; św. bł. Filip Munarriz i Towarzysze, męczennicy klaretyńscy; bł. Marek z Aviano
  • 14 VIII (poniedziałek) – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
  • 15 VIII (wtorek) – Wniebowzięcie NMP; św. Tarsycjusz, męczennik, patron szafarzy
  • 16 VIII (środa) – św. Stefan, król Węgier; św. Roch
  • 17 VIII (czwartek) – św. Jacek, zakonnik
  • 18 VIII (piątek) – św. Helena; bł. męczennicy z Rochefort; bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
  • 19 VIII (sobota) – św. Jan Eudes, prezbiter
  • 20 VIII (niedziela) – św. Bernard, opat i doktor Kościoła; św. Samuel, prorok

13. Przypominamy o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje duchowego wsparcia może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre No winy” „WPiS” „Miłujcie się” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych).W księgarence polecamy ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki - do nabycia w zakrystii. Mamy w ofercie „Dzienniczek św. s. Faustyny” - ofiary zasilą fundusz rozbudowy naszej kaplicy.

15. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej) mają mieszkańcy ul. Miłosza, Herberta i Orkana. Kto nie może wypełnić swego dyżuru, zapraszamy w innym terminie lub zachęcamy do złożenia „wdowiego grosza” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.

16. Caritas organizuje po raz kolejny akcję „Tornister pełen uśmiechów” - aby pomóc dzieciom z biednych rodzin wystarczy wysłać sms z hasłem TORNISTER pod nr 72052.

17. W okresie wakacyjnym pamiętajmy o odpowiednim stroju w Domu Bożym oraz o wyłączeniu telefonów.

Parafialne info

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1578770
Your IP: 107.22.83.0
Server Time: 2017-08-17 05:43:41