OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18 VI 2017 r.

1. Dziś 11. Niedziela w ciągu roku. Dziś: g. 11.30 - roczne wypominki za zmarłych, g. 15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Od grupy modlitewnej przyjmijcie duchowy dar (otrzymamy go przy wyjściu z kaplicy).

3. Przez cały czerwiec odprawiane są nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa - w niedziele  o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. W oktawie Bożego Ciała łączymy je z procesją eucharystyczną wokół kaplicy. Zapraszamy szczególnie dzieci I-komunijne i rocznicowe w strojach galowych (dziewczynki mogą sypać kwiatki Panu Jezusowi).

4. W Poradni Rodzinnej we wtorek w g. 16.00-17.00 można zasięgnąć bezpłatnie informacji prawnych, a w g. 17.00-18.00 można skorzystać z pomocy neurologopedy klinicznego. Nabożeństwo do naszej patronki - św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za rodziców i dzieci.

5. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje, w których będzie odprawiana zbiorowa Msza św. W kościele MB Królowej Polski o g. 18.45 spotkanie z cyklu „Wypłyń na głębię Słowa Bożego”.

6. W czwartek na zakończenie oktawy zatrzymamy się przy 4 ołtarzach oraz poświęcimy wianki. Po procesji - spotkanie modlitewne.

7. W piątek kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy najpierw do spowiedzi w środę i czwartek od g. 17.00. Msze św. na zakończenie roku o g. 8.00 i 18.00. Tego dnia uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów. Tego dnia obchodzimy też Dzień Ojca, a Biskup senior Stefan Cichy świętuje 54. rocznicę święceń kapłańskich - pamiętajmy o nim w modlitwie. W katedrze o g. 20.00 rozpocznie się Młodzieżowe Nocne Uwielbienie.

8. W sobotę nasz Parafialny Dzień Wspólnoty w Krzeszowie. Serdecznie zapraszamy do udziału - program na tablicy ogłoszeń. Tego dnia przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Mszą św. o g. 21.00 u oo. Franciszkanów rozpocznie się kolejna nocna pielgrzymka do sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu.

9. Kalendarz liturgiczny:

  • 19 VI (poniedziałek) – św. Romuald, opat
  • 20 VI (wtorek) – bł. Luigi Novarese, prezbiter
  • 21 VI (środa) – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, patron studiującej młodzieży;
    NMP Przyczyna Naszej Radości (Góra Igliczna)
  • 22 VI (czwartek) – św. Jan Fisher, Tomasz More, męczennicy; św. Paulin z Noli, biskup
  • 24 VI (sobota) – narodzenie św. Jana Chrzciciela
  • 25 VI (niedziela) – NMP ze Świętej Góry w Gostyniu; bł. Dorota z Mątowów

10. Przypominamy o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje duchowego wsparcia może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „WPiS” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych). W księgarence polecamy ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki - do nabycia w zakrystii. Mamy w ofercie „Dzienniczek św. s. Faustyny” - ofiary zasilą fundusz rozbudowy naszej kaplicy.

12. Można zapisywać dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. Dzieci muszą mieć ukończone 5 lat, być po-słuszne rodzicom, chętnie się uczyć i chodzić do kościoła. Zapisy zakończy udzielenie uroczystego błogosławieństwa w przyszłą niedzielę (25 VI) - o g. 10.30.

13. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej) mają mieszkańcy ul. Wojska Polskiego 35. Kto nie może wypełnić swego dyżuru zapraszamy w innym terminie lub zachęcamy do złożenia „wdowiego grosza” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.

14. Ofiary imienne na inwestycje można złożyć po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.

15. Caritas organizuje kolonie dla dzieci i wczasy dla dorosłych (zapisy w biurze, a ulotki na stoliku).

Parafialne info

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1546534
Your IP: 54.80.175.56
Server Time: 2017-06-26 05:35:35