Niedziela Świętej Rodziny

w kościele Matki Bożej Królowej Polski

w dniu 27.12.br.

 

1

 

Czytaj więcej...

II Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem

„I WYLEWA NA NICH SWOJE MIŁOSIERDZIE”.

28-29 listopada 2015 r.

 

Arch Michał

 

W dniach 28-29 listopada 2015 r. odbyły się we wrocławskiej Hali Orbita
II Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem „I WYLEWA NA NICH SWOJE MIŁOSIERDZIE”. Rekolekcje prowadził o. Antonello Cadeddu z Brazylii. Uczestniczyło w nich ponad 30 parafian wraz z księdzem proboszczem Wiesławem Walendzikiem.

Czytaj więcej...

Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015 r.

(do odczytania wiernym w niedzielę 2 sierpnia br. )

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!

Liturgia 18. Niedzieli Zwykłej wpisuje się w piękny cykl nauczania Chrystusa o Eucharystii, Chlebie Życia. Zbawiciel mówi: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”(J 6, 35). Karmiąc się Eucharystią, możemy „porzucić dawnego człowieka,(…) odnawiać się duchem (…) i przyoblec człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga (…)” (Ef 4, 22-24).

Takiej przemiany potrzebujemy jako chrześcijanie. Głębokiej przemiany moralnej potrzebuje także nasz Naród. Dzisiaj jedną z najważniejszych polskich trosk jest brak trzeźwości. Mówią o tym nie tylko alarmujące dane statystyczne. Przede wszystkim mówią o tym niezliczone ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol. Dlatego w sierpniu, miesiącu rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, apelujemy o dobrowolny dar abstynencji. W poprzednich latach przypominaliśmy, że rodzina jest szkołą trzeźwości. Mówiliśmy o roli matek i ojców. W tym roku prosimy o zaangażowanie w ochronę trzeźwości najmłodszych Polaków. Przypominamy, że jedyną formą trzeźwości dzieci do 18 roku życia jest abstynencja

więcej...list biskupów

POMOC  CARITASU  DLA  UCHODŹCÓW

Nie przeczytasz o tym w mediach opanowanych przez lewaków, a warto, żebyś wiedział ...

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x92136/lat-centrow-pomocy-migrantom-caritas-polska/

Czytaj więcej...

22 Spotkanie Młodych w Legnickim Polu

19 sierpnia rozpocznie się 22. już Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Legnickim Polu. Obok Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego każdego roku w Niedzielę Palmową oraz Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, jest to najstarsza inicjatywa diecezjalna skierowana do młodych ludzi.

 

W przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży Papież Franciszek zaprosił młodzież, aby rozważała słowa Pana Jezusa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Nasz biskup Zbigniew Kiernikowski zwrócił uwagę na to, że trzeba wiedzieć, jaka jest „Boża wizja człowieka”. Zatem w tym roku formacji Małe Spotkania Młodych i Rekolekcje Młodych odbywają się pod hasłem „Kim jestem?”.

 

W tym kontekście znajdować się będzie również tematyka Spotkania Młodych, które jako uwieńczenie roku formacyjnego, nosić będzie tytuł „Niebostan”. Tym określeniem oddać można powołanie do czystej miłości, która jako droga do świętości, wiedzie do życia wiecznego z Bogiem w niebie.

więcej...

Parafialne info

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1578808
Your IP: 107.22.83.0
Server Time: 2017-08-17 05:50:17